
In de zomer eten we vaak salades, lekker fris en makkelijk, maar ook gezond. Het is vaak wel een uitdaging om een salade te bedenken die de kids ook lekker vinden. IJsbergsla sla vinden ze lekkerder dan gewone sla, ik vond dat zelf vroeger ook, dus dat begrijp ik. Deze salade met geitenkaas en linzen is een van onze favorieten!
Ingrediënten 2 volwassenen en 2 kids
3 bosuitjes in ringen
2 potten linzen uitgelekt
15 zwarte olijven in ringen gesneden
2 el kappertjes
Een paar takjes peterselie en tijm
Dressing van 1 el olijfolie, 1/2 el balsamico, 1/2 el mayonaise, 1/2 el milde mosterd, 1 tl honing
1 ijsbergsla
1 rol geitenkaas
Afbakbrood
Bereiding
Bak het afbakbrood af.
Bak in een pan de bosuitjes even en voeg de linzen, olijven, kappertjes, peterselie en tijm toe en verwarm ze.
Maak de dressing van olijfolie, balsamico, mayonaise, mosterd en honing, gebruik eventueel minder mosterd als je kinderen daar niet van houden.
Snijd de ijsbergsla in dunne reepjes en meng de dressing er doorheen.
Snijd de geitenkaas in stukjes en verwarm deze kort mee met het linzenmengsel, tot de geitenkaas een beetje smelt. Daarna kan het mengsel door de sla.
Serveer de salade met het brood. Eet smakelijk!
